Pravé hřiby (smrkový, dubový, borový, bronzový a královský) patří mezi nejznamenitější lesní houby. Pro výrobu zvolili jsme nejmenší a nejšťavnatější exempláře celých hřibů smrkových se zavinutými kloboučky o průměru do 25 milimetrů. Každý takový hřib váží pouhých 6–9 gramů a každý z nich byl před procesem konzervace ručně očištěn. K zachování jejich nezaměnitelné chuti a vůně vybrali jsme v degustacích druhý nejlepší evropský extra panenský olivový olej a vzniklou směs ve skleněné dóze doplnili špetkou soli. Výrobek neobsahuje žádné přídatné látky (konzervanty, barviva, aromata, zchutňovadla).
Ochutnejte bez další úpravy, v zeleninovém salátu, těstovinách, italském rizotu či s olivovým pestem a právě upečenou bagetou. Přidejte na posledních několik minut tepelné úpravy k jakémukoliv dušenému či pečenému masu. K masům grilovaným a smaženým podávejte jako jednu z teplých příloh: vyjměte hřiby z dózy, opatrně zahřejte ve vlastním extra panenském olivovém oleji v útlém kotlíku na 60 °C a ihned podávejte.
Druhý nejlepší evropský extra panenský olivový olej, tvrdí znalci. Nevybrali jsme ho proto, ale že se snoubí s hřiby nejlépe. Vyráběný regionálním producentem z nejlepších oliv odrůd Koroneiki a Psilolia sbíraných v období od prosince do února v hornaté oblasti jižní Kréty. Je zlatavé barvy s olivově zelenými podtóny a vyniká nepopsatelně lahodnou svěží ovocnou chutí a vůní s pikantním závěrem. Ten se v průběhu několika měsíců po lisování zjemňuje a šokujícím způsobem se snoubí s chutí a vůní pravých hřibů. Ve společnosti hřibů ve skleněné dóze se zhodnocuje. Příjmá jejich vůní a lze ho dále všestranně použít. V Česku se s ním v obchodech nesetkáte. Není nejlevnější, a především, vyrábí se v objemu, který bývá již v období sklizně prakticky vyprodán. V české, moravskoslezské, ale i evropské vyšší gastronomii bývá užíván zřídka. U nás například v restauraci Lví dvůr v zahradách Pražského hradu. Kyselost (oleje) maximálně 0,6 %.